Facebook Reklamları

Facebook için Türkiye, 40 milyona yakın kullanıcısıyla dünyanın en çok kullanıcıya sahip ülkelerinden birisi. Bu rakamın ışığında Facebook reklamları hakkında doğru demografik hedefleme yapıldığı takdirde markalar için müşteriye ulaşmanın en kolay yolu diyebiliriz.

Ventum, markanızı bu mecrada tanıtıyor, yeni müşteriler edinmenize destek oluyoruz. Raporlama hizmetimiz ile Facebook reklam performansınızı ölçümleyebilmenizi sağlıyoruz. Facebook’a reklam vermek isteyenlere dönük olan bu hizmetimizi minimum maliyet, maksimum verimlilik anlayışı ile gerçekleştiriyoruz.

Facebook Mobil Reklamları
Gündelik hayatta en yoğun kullanım alanı mobil cihazlar olan Facebook’a, mobil cihazlarda haber kaynağında görüntülenecek reklamlar verebilirsiniz. Facebook’un geçerli reklam hedeflemelerinin yanı sıra cihaz ve operatör hedeflemeleri de gerçekleştirebilirsiniz.

Facebook Sağ Sütun Reklamları
Facebook Sağ Sütun Reklamları, sitenin sağ kısmında yer alan reklam bölümünde çıkıyor. Reklam başlığı, gövde metni ve bir adet görsel ile kolayca organize edilebilecek Facebook sponsorlu reklam alanı için kritik nokta ise hedef kitle belirlenmesi. Yanlış bir kitle belirlenmesi, doğru organize edilmiş reklam planının çöpe gitmesine neden oluyor.

Ventum olarak Facebook’un sponsorlu reklam alanlarına dönük kullanıcı hedeflemesi yapıyoruz. Markanıza ve sunmak istediğiniz hizmete veya ürüne özel tasarlanmış hedef kitlemizle doğru reklamı doğru kitleye ulaştırmanızı sağlıyoruz.

Facebook Remarketing (Yeniden Pazarlama)
Web sitenizin istatistiklerinde, sitenizi ziyaret etmiş fakat alışverişini tamamlamamış ziyaretçiler mi var? Facebook Retargeting ile bu soruna kesin çözüm getirebiliyoruz. Alışverişini tamamlamamış kitlelere, Facebook üzerinden reklamınızı sunuyoruz. Böylece sizi keşfetmiş olan kullanıcının aklında oluşmuş marka bilinirliğinizi pekiştiriyor ve alışverişlerini tamamlama ihtimallerini hatırı sayılır ölçüde yükseltiyoruz. İstatistiklere göre, Facebook Retargeting kullanan firmaların ziyaretçi - alışveriş dönüşümünde %170’lik artış gözleniyor!